עורך דין נזיקין

במצבים שונים בחיים, נגרמים לנו נזקים שונים, עקב התנהגות של אדם אחר. נזקים אלו הם ברי פיצוי על פי דיני הנזיקין ולשם מימוש זכויותינו, עלינו לפנות אל עורך דין נזיקין.

הגשת תביעת נזיקין יכולה להיות בגין נזקי רכוש ו/או נזקי גוף, כאשר ניתן לקבל פיצוי גם בגין נזק בלתי ממוני. הדגש בתביעות מסוג זה הוא על הקשר הסיבתי שבין ההתנהגות של הנתבע לבין הנזק, נשוא התביעה.

במרכזה של כל תביעת נזיקין, עומדת חוות דעת מומחה, אשר מהווה את הבסיס לדרישת הפיצוי. במרבית המקרים, יגיש הנתבע, חוות דעת מטעמו, אשר מסקנותיה יסתרו את מסקנות חוות הדעת של התובע.

פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבות


כדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות:עץ.

בית המשפט יידרש להכריע בתביעה, בהתבסס על הראיות שהובאו בפניו, לרבות חוות הדעת. אם סבר בית המשפט כי יש להטיל אחריות נזיקית על הנתבע, יפסוק לתובע, פיצוי כספי, המשקף את נזקיו.

סכום הפיצוי

עורך דין נזיקין מעניק ייעוץ משפטי מקיף, במסגרתו ייתן את חוות דעתו, באשר לכדאיות הגשת התביעה. ככלל, ניתן לומר כי היכן שנגרם לנפגע, נזק משמעותי ארוך טווח, ימליץ עורך הדין, על הגשת תביעה.

סכומי הפיצוי בתביעות נזיקין משקפים את היקף הנזק שנגרם לתובע ולעיתים קרובות, מדובר בסכומים גבוהים מאוד.

כאשר בית המשפט שוקל מה יהיה גובה הפיצוי, לוקח הוא בחשבון את היקף הנזקים של התובע, הסבל שנגרם לו כתוצאה מהתנהגות התובע וכן את האינטרס הציבורי – הרתעה מפני התנהגויות דומות.

תשלום שכר הטרחה – על הנתבע!

עורך דין נזיקין גובה שכר טרחה מלקוחותיו, על פי אחוזים מסכום הפיצוי. לפיכך, ישלם הלקוח את שכר הטרחה, רק בסיומה של התביעה, עם קבלת הפיצוי.

פירושו של דבר כי הלכה למעשה, שכר הטרחה אינו יוצא מכיסו של הלקוח, אלא מכיסו של הנתבע. העלויות של הלקוח מסתכמות בהוצאות הגשת התביעה ובעלות חוות עורך דין נזיקיןדעת מומחה, אותה יש להגיש עם התביעה.

מצב זה, מאפשר לכל נפגע להגיש תביעת נזיקין ולקבל פיצוי כספי על מלוא הנזקים שנגרמו לו. תשלום שכר הטרחה, יקוזז מסכום הפיצוי של הלקוח, אותו קיבל מן הנתבע בעקבות הסכם פשרה או פסק דין.

עורך דין נזיקין – תחום הרשלנות הרפואית

חלק ניכר מעורכי הדין העוסקים בדיני נזיקין, מטפלים בתיקי רשלנות הרפואית. תביעות אלו מוגשות בשל טיפול רשלני, אשר יכול לבוא לידי ביטוי באופנים שונים, למשל:

1. אבחון שגוי : הרופא המטפל לא אבחן את הבעיה או אבחן באופן שגוי. מצב זה מוביל, במקרים רבים למתן טיפול בלתי מתאים, אשר בעקבותיו נגרם נזק למטופל.

2. אי הסכמה מדעת: חובת הזהירות של רופא למטופליו, כוללת גם את החובה לתת למטופל את כל האינפורמציה לגבי הטיפול, כדי שיוכל לתת הסכמה מדעת. במקרים מסוימים, לא קיבל המטופל את כל המידע ובמקרים אחרים, המידע לא הוסבר לו כהלכה, כך שבפועל, לא הייתה הסכמה מדעת.

3. טיפול חסר : עורך דין נזיקין, המתמחה ברשלנות רפואית, מטפל בתיקים רבים שבהם, הנתבע לא שלח את המטופל לבדיקות מתאימות ולא ערך מעקב רפואי ראוי, אשר גרם לנזק שלא היה מתרחש, לולא המחדל הרשלני.

מעוניין להגיש תביעת נזיקין אך חושש מן העלויות? כדאי שתדע – עורך דין נזיקין גובה את שכר הטרחה רק לאחר קבלת הפיצוי הכספי מן הנתבע! אם נגרם לך נזק משמעותי, פנה לייעוץ משפטי אצל עורך דין נזיקין.

מחפש עורך דין? צריך ייעוץ משפטי? פנה אלינו: מוקד עורכי הדין המוביל והמקצועי בישראל מאז 2006.

צוות של עורכי דין מובילים בתחומם במגוון רחב של התמחויות משפטיות. ליצירת קשר חייג: 077-9974772

פנייה לייעוץ אישי ללא התחייבותכדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות:עץ.האמור בעמוד ובאתר אינו תחליף לייעוץ משפטי. מידע משפטי מטבעו מתיישן, ואין הבעלים של האתר מתחייב כי האמור לעיל מעודכן ומתעדכן, כך שבכל מקרה אין להסתמך על האמור, כל העושה כן עושה זאת על דעת עצמו ואחריותו בלבד.

פנייה לייעוץ אישי עם עו"ד דוד פייל

שם ושם משפחה *

מספר טלפון *

נושא הפנייה

כדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות:משאית.
פרטי יצירת קשר:

יגיע כפים 2, ת"א

טלפון: 077-9974772


לייעוץ ראשוני ללא התחייבות:
077-9974772


מידע חשוב נוסף