לייעוץ ראשוני ללא התחייבות:
077-9974772

מגיע לך פיצוי בגין אובדן כושר עבודה – דרוש אותו!

לא לוותר: חברת הביטוח מסרבת לשלם לך עבור אובדן כושר עבודה? כשהנושא מגיע לבית המשפט – היא לרוב מתקפלת ומשלמת

אם חלילה נפצעת במהלך עבודתך ואינך מסוגל להמשיך לעבוד, אל תצפה שחברת הביטוח תמהר לשלם לך עבור אובדן כושר עבודה. חברות הביטוח בישראל אינן ששות, בלשון המעטה, לשאת בחובתן לשלם את תגמולי הביטוח.

למרות שביטוח אובדן כושר עבודה הוא רשת ביטחון כמעט יחידה למצב בו אדם מאבד את היכולת לעבוד מחמת מצב בריאותי, פעמים רבות, חברת הביטוח תשלח לך מכתב דחייה שגרתי, או תעלה טענות שונות ומשונות כדי לחמוק מהתשלום שמגיע לך.

מגיע לך פיצוי בגין אובדן כושר עבודה – דרוש אותו!

 30% מהתביעות אינן משולמות

עד כמה התופעה נפוצה? ביולי 2016 המפקח על הביטוח פרסם דו"ח חשוב שחשף לראשונה את התופעה המדאיגה. מהדו"ח עולה שכ-30% מהתביעות אינן משולמות ושבחברות ביטוח מסוימות המספרים מזנקים עד לכמעט 40%.

הנתונים מבהילים, אבל אסור לך לתת להם לגרום לך לוותר – מבוטחים שאינם מתפשרים ולוקחים את חברת הביטוח לבית המשפט, יוצאים לא אחת כשידם על העליונה. בין אם במסגרת הסדר בבית המשפט, או בגישור ובין אם בפסק דין לאחר קיום הליך משפטי מלא.

סיפור הצלחה: מנכ"לית שעברה אירוע מוחי תקבל 2.5 מיליון ש"ח פיצוי

הנה לדוגמה מקרה שבו ייצגנו מנכ"לית שעבדה במספר חברות מובילות, ושאיבדה לחלוטין את כושר עבודתה בעקבות אירוע מוחי. למרות ששורה של מומחים הכירו במצבה הקשה, חברת הביטוח דחתה את תביעתה במפתיע בטענה שהיא "איננה נמצאת באובדן כושר עבודה".

משרדנו לא וויתר ובעזרת שורה של חוות דעת רפואיות ומסמכים מזמן אמתהוכחנו כי מדובר באובדן כושר עבודה מלא. בית המשפט קיבל את טענותינו וקבע כי יש לשלם למבוטחת את כספי הביטוח בהתאם לפוליסה.

נקבע כי אין ספק שהיא לא תוכל למלא עוד תפקידים בכירים שדורשים מיומנויות גבוהות, כישורים, ביטחון עצמאי, תקשורת ורבלית, קבלת החלטות מהירה וכו'. בזכות הניצחון הזה האישה ובני משפחתה זוכים כיום לרווחה כלכלית שהיתה נמנעת מהם, אם היו מתייאשים ומקבלים את הדחיה של חברת הביטוח ללא תגובה ראויה.

האם אובדן כושר עבודה הוא נכות רפואית?

אובדן כושר עבודה קשור אמנם להיבטים רפואיים, אך חשוב להבחין – דרגת אי כושר איננה דרגת נכות רפואית, כך שגם מבוטח שנכותו הרפואית לא מגיעה לשיעור דרגת האי-כושר שנקבעה בפוליסה, יכול להיות זכאי לכיסוי.

במסגרת זו נלקחים בחשבון פרמטרים שונים: עיסוקו של המבוטח, השכלתו, הכשרותיו, ניסיונו, שכרו, גילו, עוצמת הפגיעה, יכולתו להתאים את עצמו למצב החדש, שיקום אפשרי ועוד.

ההגדרה של המושג "אובדן כושר עבודה" לא קבועה בחוק והיא נגזרת מתוך הפוליסות ומשתנה ממקרה למקרה. בפוליסות היקרות, אובדן כושר נוגע לעיסוק הספציפי של המבוטח. כלומר, אם המבוטח איבד את יכולתו לעבוד בעיסוק שממנו התפרנס טרם האירוע הביטוחי, הוא יהיה זכאי לכיסוי.

סיפור הצלחה: טכנולוג מזון בכיר בעל תואר ד"ר יקבל למעלה מחצי מיליון שקל פיצוי

לאחרונה הגיע למשרדנו אדם בעל תואר ד"ר שהועסק במשך כ-18 שנה בתור טכנולוג מזון בכיר בחברות גדולות ובמשכורות של כ-40,000 שקלים בחודש. בעקבות תאונת סקי מצערת בחו"ל, שגרמה לנזקים רפואיים בלתי הפיכים, הוא איבד את יכולתו לעבוד.

הפוליסה שלו כללה סעיף בדבר 'עיסוק סביר אחר' וחברת הביטוח השיבה במכתב דחייה על פיו גם אם יכולתו של המבוטח לעבוד כטכנולוג מזון נשללה פתוחות בפניו הרבה אפשרויות לעבוד בעיסוקים אחרים, פשוטים יותר.

כשהגענו עם הסוגיה לבית המשפט הצלחנו להוכיח שדווקא בשל השכלתו ושכרו הגבוהים של המבוטח ערב תאונת הסקי, לא ניתן לומר שהוא יכול לעבוד בעיסוק אחר ובוודאי שלא עיסוק סביר. בית המשפט קיבל את טענותינו וקבע שאין לצפות מאדם בעל תואר שלישי שעבד בתפקידים בכירים במשך כמעט 20 שנה, להתדרדר מבחינה תעסוקתית וברמת שכר באופן כה דרמטי.

אל תהסס – זה הזמן לפעול

לסיכום, אם נענית בסירוב או במכתב דחייה, זה הזמן לפעול. פעמים רבות ניתן להתמודד ברמה המשפטית והרפואית עם הדחייה ולהפוך את הקערה על פיה.

כבעל משרד המייצג מזה עשרות שנים עובדים מול חברות הביטוח בתביעות הנוגעות לאובדן כושר עבודה, ניסיוני לימד אותי שאסור לחשוש מפניה לערכאות. מדובר בתיקים רגישים ומורכבים ונדרשת מיומנות וידע רב כדי לבנות נכון את התביעה ולהכין היטב את התובע לבית המשפט.

לאור החשיבות הדרמטית שיש לעיתים לתשלום הכיסוי הביטוחי באובדן כושר עבודה, אני ממליץ לך לא להתייאש ולא לוותר. במיוחד כאשר מדובר בעובד בכיר, בעל משכורת גבוהה ששנות עבודה רבות עוד לפניו.

נפגעת? נפצעת? אתה לא לבד. פנה אלינו להערכת סיכויי תביעתך וגובה הפיצוי המגיע לך – חייג עכשיו: 077-9974772.

פנייה לייעוץ אישי



כדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: כוכב.



האמור בעמוד ובאתר אינו תחליף לייעוץ משפטי. מידע משפטי מטבעו מתיישן, ואין הבעלים של האתר מתחייב כי האמור לעיל מעודכן ומתעדכן, כך שבכל מקרה אין להסתמך על האמור, כל העושה כן עושה זאת על דעת עצמו ואחריותו בלבד.

פנייה לייעוץ אישי

שם ושם משפחה *

מספר טלפון *

נושא הפנייה

כדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: מטוס.




פרטי יצירת קשר:

ז'בוטינסקי 35 רמת גן, 52511.

מגדל התאומים 2, קומה 1

טלפון: 077-9974772


לייעוץ ראשוני ללא התחייבות:
077-9974772


מידע חשוב נוסף